معرفی سیستم آموزش و پشتیبانی حسابداران خبره نمایندگی سفارش/خرید  
         

  


 


شرکت شیراز دریچه با استفاده از آخرین تکنولوژی، و با عنایت و توجه به نیاز روز افزون بنگاه های اقتصادی به استقرار نظام های منسجم اطلاعاتی مالی و اداری، اقدام به طراحی مجموعه سیستم های خبره و نرم افزار های بهم پیوسته و یکپارچه اداری و  مالی تحت عنوان "سامان" نموده است، و از سال 1369 با ارایه و پشتیبانی هزاران نسخه از نرم افزار های خود موفق بوده است که با پایبندی به اهداف کوتاه و بلند مدت، خدمتگزار بخش های مختلف اصناف، صنایع ، بازرگانان و تعاونی ها باشد.

دریافت اطلاعات بیشتر
 

 


سيستم خريد مانند ديگر سيستم ها اطلاعات اوليه خود را از قبيل حساب اشخاص و حسابهاي موجودي كالا از سرفصلهاي حسابداري استخراج ميكند. با ثبت اطلاعات در فرم فاكتور خريد موجودي تعدادي انبار افزايش يافته و سند حسابداري نيز بصورت خودكار صادر ميگردد. سيستم خريد ميتواند متاثر از گزارشهايي از قبيل گزارش حداقل موجودي /حداقل سفارش گردد. امكان استفاده از انبار مجازي كالاي در راه امكان مديريت پيش خريد ها را نيز فراهم مي سازد. فرم برگشت از خريد جهت كالاهاي مرجوعي، سهولت در ثبت اطلاعات مالي و قيمت گذاري را به ارمغان مي آورد. ارتباط با فرم اسناد پرداختني  در سيستم چك و فرم صندوق، ثبت پرداخت هاي نقدي و غير نقدي را بسيار سهل و آسان ميگرداند.

آنچه ما در اين بخش به شما عرضه ميكنيم، تئوري هاي پيچيده و آزمايش نشده و يا ترجمه هاي ناسازگار با محيط صنعتي ما نميباشد، بلكه سيستم مدوني است كه با برخورد منطقي و اصولي از حواشي گيج كننده كاسته ، به اصل مطلب پرداخته ، و به راحتي قابل بهره برداري است. كار با اين سيستم مانند كليه سيستم هاي ديگر با تعريف سرفصلهاي كالاي مصرفي، اوليه، نيمه ساخته، و ساخته شده و هزينه ها شروع ميگردد.

فرم فرايند توليد امكان طبقه بندي و ترسيم مراحل توليد را به كاربر ميدهد. ثبت آمار توليد بر اساس استاندارد هاي از قبل تعيين شده و يا اطلاعات استخراجي از سيستم انبار بصورت واقعي امكان پذير است. با ثبت هر سند توليد مواد اوليه بصورت مقداري و ريالي از انبار ها كسر شده ، و هزينه هاي مستقيم اگر بصورت استاندارد تعريف شده باشند به ارزش مواد اضافه شده و بعنوان ارزش موجودي محصول،  به انبار وارد ميگردند.

nثبت آمار توليد در فرايند هاي پيچيده، تو در تو با كمك ابزار هايي كه سيستم توليد سامان در اختيار ميگذارد بسيار آسان است. تسهيم هزينه ها: این مهم در دو مرحله اوليه و ثانويه جهت دقت بيشتر در جذب هزينه ها به محصولات انجام ميپذيرد. در تسهيم اوليه هزينه ها جذب مراكز هزينه شده و در تسهيم ثانويه هزينه هاي هر مركز جذب كالاهايي كه از آن مركز عبور نموده اند ميگردد. در اين روش هزينه ها با دقت بسياري جذب كالاهاي نيمه ساخته و سپس محصولات خواهند شد. جدول تسهيم هزينه ها بر اساس نسبت ارزش موجودي كالا يا نسبت مساوي و يا نسبت زمان توليد محاسبه ميگردد و يا توسط خود كاربر قابل تعريف ميباشد. ابزار هاي كمكي جهت برنامه ريزي توليد، تهيه BOM  تهيه گزارش كسري موجودي انبار از ديگر ويژگي هاي اين ويرايش ميباشد.

 

 

از ويژگي هاي سامان بهم پيوسته بودن سيستم انبار و حسابداري است. سيستم انبارداري سامان به روش دائم اطلاعات را درخود نگهداري ميكند ، اين بدان معنا است كه ، موجودي و ارزش كالا ها بصورت مقداري و ريالي نگهداري ميشوند و با هر بار ورود و خروج كالا سند ريالي كالا به ارزش قيمت تمام شده صادر ميگردد.
ارزش كالا در انبار ها بر اساس يكي از سه روش ميانگين موزون، اولين صادره از اولين وارده(
FIFO)، اولين صادره از آخرين وارده(LIFO)، قابل محاسبه ميباشد. كاردكس انبار متاثر از فرم هاي فاكتور خريد و فروش و قبوض خروج و ورود ميباشد. ورود و خروج به انبار ها ميتواند بصورت دو واحد سنجش اصلي و فرعي نگهداري شود. تعريف واحد ها توسط کاربر صورت گرفته و نرخ تبديل يک واحد به واحد ديگر امکان محاسبات لازم را هنگام ثبت اطلاعات فراهم مي سازد. تعداد 250 انبار قابل تعریف در سیستم میباشد.
nبارکد: علاوه بر کدینگ حساب های کالا، اقلام کالا می توانند دارای شماره فنی باشند. این فیلد شماره فنی کالا را بصورت متن و عدد تا شانزده رقم پذیرفته و امکان اتصال نرم افزار سامان را به دستگاه بارکد فراهم می سازد.
nشماره سریال: سیستم سامان علاوه بر شماره فنی امکان درج شماره سریال و مدیریت کالا بر مبنای شماره سریال را نیز فراهم میکند. این بدان معنا است که به ازای هر کد کالا میتوان هزاران کد سریال تعریف نمود.  شماره سریال کالا برای خدمات پس از فروش ، ایزو و دهها منظور دیگر کاربرد دارد.

دریافت اطلاعات بیشتر


سيستم فروش همانند سيستم خريد اطلاعات اوليه خود را از سرفصل هاي حسابداري استخراج مينمايد. سرفصلهاي مورد نياز سيستم فروش عبارتند از: حسابهاي فروش، موجودي كالا، قيمت تمام شده و جاري اشخاص. اطلاعات فروش را ميتوان از طريق فرم هاي پيش فاكتور و فاكتور فروش به نرم افزار سامان تزريق نمود. با صدور فاكتور فروش ارزش موجودي كالا بر اساس یکی از سه روش میانگین ، لایفو (LIFO) یا فایفو (FIFO) محاسبه شده و هم زمان با كسر از موجودي انبار، سند حسابداري كه حاوي رديف هاي فروش و قيمت تمام شده ميباشد صادر ميگردد.

 دریافت اطلاعات بیشتر
 

 


ی
كي از رايج ترين اشكال اسناد دريافتني و پرداختني چك مي‌‌باشد. در اين نرم افزار تلاش شده است كه با استفاده از ابزار و تكنيك هاي خاص، كاربران كنترل بيشتر و راحت تري را بر روي حسابهاي جاري خود و نيز چك‌‌هاي دريافتني و يا پرداختني داشته باشند. مديريت چك‌‌ها در نرم افزار سامان به دو بخش عمده واريز به حساب و برداشت از حساب تقسيم شده است. با استفاده از گزارشهاي گرافيكي در هر زمان وضعيت يك حساب و يا همه حسابها نمايش داده مي‌‌شود. با كمك اطلاعات اسناد دريافتني و موجودي نقدي حسابهاي جاري، مديريت برداشت از حساب و اسناد پرداختني به راحتي انجام گرفته و از اشتباهات جلوگيري مي‌‌شود. با ثبت اسناد دريافتني و پرداختني علاوه بر آنكه ليست چكها به روز مي‌‌گردد، سند حسابداري مربوط به آن نيز ثبت شده و در دفاتر حسابداري وارد مي‌‌گردد.

دریافت اطلاعات بیشتر


نرم افزار سامان با طراحی نظام باز جهت تعاریف اولیه، اضافه و حذف فیلد های اطلاعاتی و قابلیت فرمول نویسی جهت محاسبات حقوق توانسته است رضایت کاربران خود را در تمامی سطوح جلب نماید. سیستم حقوق و دستمزد با استفاده از پارامتر های تعریف شده توسط کاربران امکان طراحی باز را برای موسسات با هر موضوع فعالیت فراهم می سازد.

دریافت اطلاعات بیشتر

    درخواست نمایش نرم افزار سامان

 

 

 

    Copy Right Shiraz Daricheh Corp.  2012