معرفی سیستم آموزش و پشتیبانی حسابداران خبره نمایندگی سفارش/خرید

  

 
موسسات تجارت خارجی
نرم افزار سامان برای آن دسته از موسساتی که علاوه بر تجارت داخلی اقدام به صادرات و واردات کالا می کنند سرویسها و خدمات ویژه ای را ارائه می دهد. برخی از این امکانات از قبیل زیر میباشند:
 • تاریخ شمسی یا میلادی:
  کاربر این توانمندی را دارد که اطلاعات ثبت شده را در هر لحظه با یکی از تاریخ های شمسی یا میلادی رویت نماید. پس از تبدیل تاریخ کلیه اطلاعات بر مبنای تاریخ انتخاب شده بازیابی شده همچنین قابل ثبت میباشند
  .
   

 • سیستم فارسی و انگلیسی:
  این امکان برای کاربر وجود دارد که کلیه اطلاعات پایه را با دو زبان فارسی و انگلیسی تعریف نموده و با انتخاب گزینه مربوطه کلیه منوها، فرم ها و اطلاعات ثبت شده و گزارشها را به زبان فارسی یا انگلیسی بدلخواه رویت نمایند.
   

 • سیستم ارزی:
  برای هر سرفصل می توان یک واحد ارز از 16 واحد ارز تعریف شده انتخاب نمود و هر ردیف از اطلاعات مالی را می تواند با دو واحد ارز، واحد ارز اصلی و واحد ارز فرعی ثبت کرد. واحد اصلی تابع واحد ارزی است که برای کل دوره مالی انتخاب شده است ولی واحد فرعی میتواند از میان هریک از واحد های ارز انتخاب گردد. تبدیل نرخ برابری هر ارز به کلیه ارز های دیگر در جدول نرخ ارزها نگهداری شده و به تواتر توسط کاربر قابل تغییر و اصلاح میباشد. تبدیل واحد اصلی ارز به واحد های فرعی در فرمهای ورود اطلاعات و گزارشگیری بصورت خودکار بر اساس جدول نرخ ارزها صورت می پذیرد.
   

 • تعدیل نرخ ارز (تسعیر ارز):
  با توجه به استاندارد حسابداری که کلیه عملیات مالی باید با یک واحد ارز ثبت گردند و با در نظر داشتن اینکه ممکن است که مبنای ارزی یک حساب واحدی غیر از واحد اصلی باشد، گاهی لازم است که اختلافات ناشی از ارزش برابری ارزها بصورت ادواری برآورد شده و ثبت گردد. این عمل را اصطلاحاً تسعیر نرخ ارز مینامند. تسعیر ارز با توجه به نوسانات دائمی نرخ برابری ارزها بسیار زمان بر و وقت گیر بوده و عموماً کاربران را دچار اشتباه می کند. نرم افزار سامان عملیات تسعیر را بصورت کاملاً خودکار و با دقت و سرعت انجام می دهد.
   

 • تبادل اطلاعات از طریق اینترنت:
  بسیاری از موسسات بازرگانی دارای دفاتر متعدد در شهرهای مختلف میباشند که برای مدیریت، هماهنگی اطلاعاتی میان این مراکز بسیار حائز اهمیت است. نرم افزار سامان امکان ارسال و دریافت اطلاعات را بصورت
  online  یا offline با توجه به امکانات و بستر مخابراتی فراهم می سازد.

موسسات پیمانکاری
هر موسسه پیمانکاری/صنعتی علاوه بر انجام عملیات معمول بازرگانی نیازمند اطلاعات ویژه و طبقه بندی شده در ارتباط با قراردادها و پیمان های و مراکز هزینه خود می باشد.

نرم افزار سامان جهت شرکت ها و موسسات پیمان کاری خدمات ویژه ای را ارائه می دارد.

تعریف مراکز هزینه و پروژه: به تعداد نامحدود
تخصیص هر هزینه و درآمد به یک مرکز و پروژه
گزارش گیری از  هر سرفصل به تفکیک مراکز هزینه و پروژه ها
گزارش گیری از هر مرکز و پروژه به تفکیک سرفصل ها
گزارش مدیریتی سود و زیان و ترازنامه جهت هر پروژه به تفکیک پروژه ها
گزارش گردش کالا به تفکیک مراکز و پروژه ها

موسسات صنعتی
موسسه یا شرکتی که با مدیریت و تخصیص منابع، مواد اولیه را به محصول قابل فروش تبدیل می کند، در رده شرکت های صنعتی طبقه بندی می شود. هر موسسه صنعتی علاوه بر تکمیل پروسه های تولید درگیر امور مربوط به بازرگانی، پخش و مدیریت پروژه و ... نیز می باشد.

در نرم افزار سامان پروسه تولید یا بر اساس سفارش مشتری یا طبق دستور و نظر مدیریت تولید، برنامه ریزی شده و آغاز می گردد. نرم افزار سامان بعنوان یک سیستم هوشمند قادر است که بر اساس درخت مواد(BOM)  و پروسه تولید، مقدار دقیق و مبلغ اجرای پروژه را که شامل هزینه مواد اولیه و مصرفی، نیروی انسانی و هزینه های سربار می باشد و همچنین زمان تقریبی تولید را محاسبه و برآورد نماید. مزید بر این سیستم قادر است تا با مقایسه میان مقدار مواد مورد نیاز و مقدار موجودی انبار ها مدیریت را جهت سفارش مواد اولیه و ارائه برنامه روزانه کار  یاری نماید.

با ثبت آمار تولید سیستم توانمند خواهد بود که بصورت خودکار قیمت تمام شده کالای تولید شده را محاسبه و سند آنرا ثبت نماید همچنین از موجودی مواد اولیه و مصرفی بر اساس یکی از روشهای میانگین، فایفو یا لایفو کسر نموده و به موجودی محصول اضافه نماید.

جدول تسهیم هزینه ها به مراکز تولیدی و سپس تسهیم به محصولات توسط نرم افزار آماده شده و با تایید پس از اعمال اصلاحات و انحراف گیری ها بصورت سند حسابداری در سیستم ثبت خواهد شد.

  موسسات پخش و توزیع
بسیاری از موسسات تجاری و صنعتی، محصولات خود را به شیوه های مختلف به دست مشتریان می رسانند. در نرم افزار سامان خدمات ویژه ای جهت طبقه بندی مشتریان و طبقه بندی محصولات در نظر گرفته شده است به شکلی که هر مشتری میتواند زیر گروه یک نماینده فروش یا مسیر توزیع بوده و برای هر محصول می توان تعداد نامحدود فی فروش در نظر گرفت. همچنین جهت سهولت می توان هر گروه یا هر یک از مشتریان را به یکی از فی های فروش کالا نسبت داد تا هنگام صدور فاکتور فروش، فی مربوط به هر مشتری بصورت خودکار ثبت  می گردد.
ثبت پورسانت فروش هر فاکتور برای فروشنده و مدیریت پورسانتهای فروش از جمله امکانات سیستم میباشد.
ارائه گزارش های متنوع و صدور صورت حساب مشتریان و ارسال این صورت حساب از طریق فاکس یا اینترنت از جمله امکانات سیستم می باشد.

موسسات تعاونی
نرم افزار مالی سامان در بسیاری از تعاونی ها مورد بهره برداری قرار گرفته است. این نرم افزار علاوه بر امکانات عمومی مالی امکان ثبت سهامداران را همراه با میزان سهم آنها فراهم ساخته و در آخر هر دوره پس از محاسبه سود و زیان، تقسیم سود به میزان مشارکت سهامدار بصورت خودکار انجام می پذیرد.
 
موسسات دولتی
با توجه به گستردگی عملیات در سیستم حسابداری دولتی، تعاریف اولیه و برقراری ارتباط های منطقی، میان سرفصل ها بسیار حایز اهمیت است. از اینرو نرم افزار سامان با استفاده از فرم های اطلاعاتی به کاربران دولتی در چیدمان و کدگذاری و مرتبط سازی سرفصل ها کمک نموده، مزید بر این با شناسایی ماهیت هر سرفصل به صورت مستقل امکان مدیریت بهینه اطلاعات را فراهم می سازد.

بازگشت

    Copy Right Shiraz Daricheh Corp.  2012